top of page

NAŠA PONUKA

Fyzioterapia dospelého

U nás vo FyzioPro vyberáme liečebný postup zo širokej škály metód a terapeutických prostriedkov individuálne podľa potrieb každého klienta. Naším hlavným cieľom je obnoviť a normalizovať pohyby, aby sa zabránilo preťaženiu a bolesti pohybového aparátu. 

Fyzioterapeutické vyšetrenie sa zameriava na funkciu pohybového aparátu a je základným predpokladom na určenie a stanovenie správneho a kontrolovaného terapeutického postupu. Súčasný stav pohybového aparátu je odrazom predchádzajúcich stavov, a preto sa fyzioterapeutické vyšetrenie zameriava najmä na príznaky ochorenia, ktoré vieme terapeutickými metódami a postupmi ovplyvniť alebo kompenzovať.


Súčasťou vstupného vyšetrenie vo FyzioPro je okrem odobratia podrobnej anamnézy aj terapeutická masáž (masáž mäkkých častí a hĺbková svalová masáž s ovplyvnením spúšťových bodov), vyšetrenie a oprava pohybových stereotypov a nastavenie potrebných opatrení (príp. cvikov).

Fyzioterapia dieťaťa

Detská fyzioterapia je jedným z kľúčových bodov v prevencii funkčných porúch pohybového aparátu. Preto nie je určená len pre dojčatá s vrodenými chybami alebo už rozvinutými odchýlkami psychomotorického vývoja, ale je vhodná pre každého rodiča, ktorý chce svojmu dieťaťu zabezpečiť čo najlepšie podmienky pre jeho zdravý vývoj.
U nás vo fyzioPro sa deti hrajú a my ich počas tej hry vyšetrujeme. Zameriavame sa na vyšetrenie pohybových stereotypov. Naše zistenia podrobne vysvetľujeme rodičom a zároveň dávame návrh na "cvičenie". Aby bolo zlepšenie viditeľné, je dôležité s dieťaťom denne pracovať doma - spolupráca rodiča - nespoliehať sa na jedno cvičenie či fyzioterapiu v týždni.

Fyzioterapia pre ženy

 Venujeme sa ženám, ktoré sa chcú udržať v dobrej fyzickej kondícii, ale aj  ženám, ktoré majú problémy s pohybovým aparátom počas tehotenstva, alebo po pôrode, kedy je dôležité zabezpečiť obnovenie funkcie svalov panvového dna, posilniť brušné a chrbtové svaly a obnoviť stabilitu trupu.

* fyzioterapia počas tehotenstva

* fyzioterapia po pôrode

* fyzioterapia pri diastáze brušných svalov

* starostlivosť o jazvu po cisárskom reze

* viscerálna terapia (pripravujeme

Fyzioterapia nohy

Súčasťou muskuloskeletálnej diagnostiky je vyšetrenie chodidiel. Nohy sa diagnostikujú pri statickom a dynamickom zaťažení. Hodnotenie sa vykonáva pomocou zraku, palpácie (hmatu) a špecifických funkčných testov. Vyšetrujeme postavenie chodidla, funkčnosť svalov palca a prstov a ich zapájanie sa do pohybu, silu väzivového aparátu chodidla a členku, ale aj prepojenie nohy s bedrovým kĺbom, jeho mobilitu atď.

* fyzioterapia vpadnutých členkov

* fyzioterapia plochonožia

* fyzioterapia pri hallux valgus

* fyzioterapia pri plantárnej fascitíde

* fyzioterapia pri nestabilite v členku

* fyzioterapia pri pätovej ostrohe

* fyzioterapia Achilovej šľachy

Fyzioterapia športovcov

Analýza základných pohybov a pohybových vzorcov potrebných na splnenie fyzických požiadaviek daného športu by mala byť neoddeliteľnou súčasťou prípravy športovcov na nadchádzajúcu sezónu. Identifikovaním všetkých aspektov svalovej dysfunkcie v rámci viacerých pohybových vzorcov možno zvoliť presný terapeutický prístup pre čo najrýchlejší bezpečný návrat športovca k fyzickej aktivite.

* kompletná pohybová analýza športovca

* indikácie športovej fyzioterapie

* liečba akútnych úrazov 

* liečba chronických bolestí

* pooperačná liečba

* preventívne programy

Akútna a pooperačná fyzioterapia

Akútna muskuloskeletálna bolesť je na vzostupe a jej závažnosť sa tiež zvyšuje. Najdôležitejším cieľom akútnej a pooperačnej fyzioterapie je zvládnutie bolesti, opuchu, obnovenie a udržanie plného rozsahu pohybu a starostlivosť o jazvu.
Denne sa venujeme klientom s bolesťami hlavy (migrény), chrbta (preťaženie svalov, blokády, poškodené platničky, útlak nervu), klientom po úraze - poškodenie svalov, kĺbov, zlomeniny kostí atď.

Fyziotréning

Ide o individuálne cvičenie vytvorené podľa vašich požiadaviek a našich zistení pre každého klienta osobne. Okrem rehabilitačných cvičení pri bolestiach šije či chrbta, sa venujeme aj pred a pooperačnej príprave, cvičeniam po úrazoch, ale aj pri neurologických a cievnych ochoreniach. Radi vám zostavíme plán korekčných a stabilizačných cvičení pri skolióze, zlom držaní tela, pri plochonoží aj halluxe, pomôžeme vám zvládnuť diastázu a posilniť centrum tela/core. 
Naučíme vás lepšie vnímať telo a vykonávať jednotlivé pohyby v rámci funkčného fyzioterapeutického tréningu tak, aby sa dosiahla efektívna aktivácia svalov, menšie opotrebovanie pohybového aparátu alebo kompenzácia stresového zaťaženia.

Masáž

Ponúkame vám terapeutickú masáž, ktorá využíva viac techník (techniky mäkkých častí, klasickej masáže a opracovanie bolestivých spúšťových bodov) a pomáha tak nielen pri bolestiach stuhnutých svalov chrbta a šije, ale aj pri bolestiach krížov, bedier, tŕpnutí nôh či rúk. Veľmi dobré výsledky máme aj pri liečbe bolesti hlavy a migrény.

Darčekové poukazy

V ponuke máme darčekové poukazy v rôznych nominálnych hodnotách, ktoré môžete využiť na akúkoľvek u nás ponúkanú službu. Poukazy sú platné 6 mesiacov od dátumu ich vystavenia a po vzájomnej dohode sú prenosné medzi členmi rodiny.

Naša ponuka: Services

HOVORIA O NÁS

Naša ponuka: Testimonials

Silne profesionálny prístup, nečakala som také rýchle zlepšenie...ste jednotky😊

Simik T.

bottom of page